Aktuality 2022/2023

Aktuality 2022/2023

Oznámení o dnech volna pro žáky školy

Ředitelství SpZŠ A. Bartoše v Úpici rozhodlo vyhlásit v souladu s § 24, odst. 2, zákona č.561/2004 Sb., na pátek 18. 11. 2022 – ředitelské volno pro žáky školy. Hlavním důvodem je šetření veškerými energiemi – ve čtvrtek 17. 11. 2022 je státní svátek.

Školní jídelna při ZŠ Lány v Úpici obědy vaří, je možné si je po dohodě vyzvednout v čase od 11:00 do 11:30 hodin do vlastních nádob.

Pokud obědy chtít nebudete a máte je zaplacené, je nutné si ho na tyto dva dny odhlásit.

 

Sportovní setkání ZŠ speciálních

Ve středu 9. listopadu 2022 se žáci naší školy zúčastnili po covidové pauze již 3. ročníku Sportovního setkání základních škol speciálních královéhradeckého kraje.

Setkání se uskutečnilo ve sportovním areálu města Jaroměře ASVAJ a žáci soutěžili ve třech sportech - holomajzna, ringo a netradiční fotbal s „hruškovým“ míčem. V celkovém součtu získaných bodů jsme obsadili krásné 4. místo. Navíc Anička Zavoralová byla vyhlášena nejlepší hráčkou RINGA.

Žáci si netradiční sporty užili, setkání se nám moc líbilo a těšíme se na další.

Fotografie

Halloweenské tvoření

V pátek 21. října, si děti ze školní družiny užily Halloweenské tvoření, na které si vyrobily strašidelné masky. Čekalo na ně spousta překvapení v podobě různých soutěží, dlabání dýní, strašidelná stezka a na jejím konci byla odměna.

Fotogalerie

Oznámení o dnech volna pro žáky školy

Ředitelství SpZŠ A. Bartoše v Úpici (pracoviště Úpice a Červený Kostelec) rozhodlo vyhlásit v souladu s § 24, odst. 2, zákona č.561/2004 Sb., na dny 24., 25. 10. 2022 (pondělí a úterý) – ředitelské volno pro žáky školy z technicko-organizačních důvodů (vyklízení nábytku ze tříd z důvodu realizace plánovaných prací – opravy podlah a výměna podlahových krytin – vyklízení nábytku ze tříd, stěhování suterénu a z důvodu nutnosti šetření energiemi).

 

Školní jídelna při ZŠ Lány v Úpici obědy vaří, je možné si je po dohodě vyzvednout v čase od 11:00 do 11:30 hodin do vlastních nádob.

Pokud obědy chtít nebudete a máte je zaplacené, je nutné si obědy na tyto dva dny odhlásit.

 

Jaroměřská hokejka

Ve čtvrtek 6. října 2022 se po covidové pauze opět konal v Jaroměři florbalový turnaj Jaroměřská hokejka. Byl to již 9. ročník, kterého se účastnilo i družstvo Speciální ZŠ Augustina Bartoše v Úpici. Žáci se zúčastnili turnaje družstev i soutěže florbalových dovedností. I přes velkou snahu jsme v soutěži družstev prohráli, ale užili jsme si to. O to víc nás těší, že naše brankářka Jolana Absolonová byla vyhlášena nejlepším brankářem turnaje. Moc všem sportovcům děkuji za skvělou reprezentaci naší školy a budeme trénovat na další utkání.

Fotogalerie

Dopravní soutěž ZŠ speciálních Náchod

Krajské kolo dopravní soutěže ZŠ speciálních se po covidové pauze konalo v úterý 20. září 2022 v Náchodě. Čtyřčlenné družstvo SpZŠ Augustina Bartoše, Úpice (Jolana Absolonová, Nikola Pavlásek, Matěj Šterba a Anna Zavoralová) vyhrálo krásné 3. místo. Soutěžící plnili úkoly z oblasti pravidel silničního provozu, znalosti poskytnutí první pomoci a dovednosti jízdy po dopravním hřišti i překážkové dráze. Jsem ráda, že počasí nám přálo, a nezmokli jsme. Všem moc děkuji za reprezentaci školy a věřím, že za rok budeme opět na stupních vítězů. smiley

Fotogalerie

Dožínky

Oslava úrody a naše školní švestkobraní.

V pondělí 19. září proběhla celodenní školní akce. Děti byly seznámeny s tradicí „Dožínek“, dozvěděly se, jak to dříve chodilo, a jak je důležitá i v současné době každoroční sklizeň úrody, zejména obilí.

Součástí akce bylo celodenní pečení tradičních moravských koláčů, protože k „Dožínkám“ dobré jídlo a pití patří. Děvčata i chlapci se seznámili s receptem na kynuté těsto a samostatně si dle výběru připravili svůj vlastní švestkovo-makovo-tvarohový koláč, na kterém si potom pochutnávali.

Pak už zbýval jen malý výrobek z naší tvořivé dílny, kde se makovice natrhané na poli měnily na různobarevné makové panenky.

Švestky, mák a pohoda s provoněnou kuchyní přinesli dětem hezký zážitek a dobrou náladu s úsměvem na tváři.

Fotogalerie

Střelecké přebory

V pátek 9. září 2022 se na školní zahradě konaly střelecké přebory pod dohledem pana Čudky. Všichni žáci si mohli vyzkoušet střelbu ze zbraně na terč. Nejdříve byli poučeni, jak se zbraň drží a jakým způsobem se má zamířit. Někdo střílel ze stoje, někdo zase vleže. Ačkoliv někteří měli zbraň v ruce poprvé a měli z ní respekt, terče nezůstaly čisté. Panu Čudkovi moc děkujeme za spolupráci a budeme se těšit zase za rok.

Fotogalerie