Aktuality 2021/2022

Aktuality 2021/2022

Organizace pondělí 31.ledna 2022

Z organizačních důvodů bude oběd od 11,00 do 12,00 hodin.

Výpis z vysvědčení za 1. pololetí bude předán poslední vyučovací hodinu.

Odpolední vyučování končí v 13,15 hodin.

Vážení rodiče,

vzhledem k tomu, že nám byl v pátek 14.1.2022 oznámen pozitivní výsledek PCR testu jednoho ze žáků školy, oznamuji vám, že byl/a váš syn/dcera v rizikovém kontaktu s pozitivní osobou.  Dnešním dnem začíná karanténa do středy 19. ledna 2022. Sledujte zdravotní stav dítěte a v případě příznaků nemoci COVID19 kontaktujte telefonicky lékaře. 

Od pondělí 17. ledna do středy 19. ledna 2022 bude probíhat distanční výuka, sledujte sekci DOMÁCÍ ÚKOLY.

Dopis pro rodiče

Aktualizováno 17.1.2022

 

Preventivní testování od 3. ledna 2022

V období od 3. ledna 2022 do 16. ledna 2022 vždy v pondělí a ve čtvrtek bude provedeno u VŠECH ŽÁKŮ preventivní testování antigenním testem na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2. Od 17. ledna 2022 a pak následně každé pondělí.

Leták pro rodiče

Vánoční beseda v Městské knihovně v Úpici

Poslední  týden před Vánocemi uspořádala Městská knihovna v Úpici pro žáky prvního stupně  besedu s vánoční tematikou. Děti si poslechly vánoční příběhy, seznámily se s vánočními tradicemi  u nás i v cizích zemích. Na závěr besedy si paní ředitelka knihovny pro žáky připravila výrobu krásného přáníčka. 
Všem se opravdu povedlo a s blaženým pocitem, že Vánoce jsou již za dveřmi, jsme všichni odcházeli do školy.
 

Vánoční ZOO

V pondělí 13. prosince se vydali žáci III. třídy do Dvora Králové nad Labem. Cílem jejich cesty byla návštěva zoologické zahrady, kam jeli ozdobit vánoční stromeček vlastnoručně vyrobenými ozdobami. „Kávové stromečky“ se žákům opravdu povedli a umístili jsme je na stromeček v pavilonu žiraf. V ZOO je plno nových mláďat a tak jsme byli moc rádi, že jsme mohli celou zahradu pojít. Vánoční zahrada je opravdu kouzelná.

Fotogalerie

Vánoční víkendovka aneb Za pokladem skřítka Jedličky

Ve dnech 10. a 11. prosince si pro žáky III. třídy paní učitelky připravily zábavnou víkendovku na téma Vánoce s hledáním pokladu skřítka Jedličky.

A nebyly by to pravé Vánoce, kdyby nebyla vánočka. Pustili jsme se přípravy těsta a než nám vykynulo, vyrobili jsme si lucerničku na betlémské světlo. Povídali jsme si o vánočních zvycích, shlédli krásnou pohádku Chaloupka na vršku. Po večeři a zamotání vánočky jsme se šli projít zasněženou Úpicí. Nechyběla koulovačka, hod kouličkou na cíl a pochopitelně obdivování vánoční světelné výzdoby. Po návratu jsme dali vánočku péct a na dobrou noc si pustili Ledové království 2. V sobotu jsme se probudili krásnou písničkou Haleluja a pochutnali si na vánočce. Čekalo na nás tvoření přání technikou enkaustiky – malování voskem a doprovodné aktivity – mandaly, sudoku, rozdílné obrázky. Vyzkoušeli jsme si i zapálení a sfouknutí svíčky.

Za splněné úkoly děti získávaly indicie, které si zapisovaly do pracovního listu. Ty je nakonec dovedly na místo, kde byl schovaný skřítkův poklad. Víkendovka se moc povedla.

Fotogalerie

Mikulášská nadílka

V pátek 3. prosince jsme měli ve škole nezvyklou návštěvu… Slyšeli jsme rachocení řetězu, zvonce, blekotání, bouchání na dveře, ale na pobídku „vstupte“ nikdo nepřišel sad. Tak nezbylo nic jiného, než se paní učitelky vydaly ke dveřím samy. U dveří nikdo nečekal... Ale na prahu byl pytel se vzkazem přímo z PEKLA! To se asi čerti s Mikulášem a andělem báli a dodržovali protiepidemická nařízení. Společně jsme si přečetli hříšné listiny a po básničce a přislíbení, že se děti napraví, žáci dostali balíček. Peklu moc děkujeme.

Fotogalerie

Školní kolo v dámě a pexesu

V pátek 26. listopadu na naší škole proběhlo školní kolo v dámě a pexesu. V deskové hře „Česká dáma“, kdy se používá jen 8 kamenů na dvou řadách, bojovalo 6 hráčů z 2. stupně. Svojí strategií své spoluhráče převálcoval Petr Absolon, na paty mu dýchala Renata Kárászová a té zase Gusta Absolon. Zato v pexesu 5x6 karet to byl opravdu boj 10 hráčů bez rozdílu věku. A výsledky nás opravdu překvapily. Na 1. místě se umístila Barbora Šormová, 2. místo patří Michalu Valdmanovi a 3. místo Matyáši Lelkovi. Všem hráčům děkuji za férový boj a dodržování pravidel. Sláva vítězům, čest poraženým.

Foto zde.

M I M O Ř Á D N É O P A T Ř E N Í

Ministerstvo zdravotnictví jako správní úřad příslušný podle § 80 odst. 1 písm. g) zákona č.258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví a o změně některých souvisejících zákonů, veznění pozdějších předpisů (dále jen „zákon č. 258/2000 Sb.“), nařizuje postupem podle § 69 odst. 1 písm. i) a odst. 2 zákona č. 258/2000 Sb. k ochraně obyvatelstva a prevenci nebezpečí vzniku a rozšíření onemocnění covid-19 způsobeného novým koronavirem SARS-CoV-2 toto mimořádné opatření:

Preventivní testování se ve školách provede také 6. prosince 2021 a pak následně každé pondělí. Pokud nebude prvním vyučovacím dnem v týdnu pondělí, provede se preventivní testování první vyučovací den v týdnu.

Screeningové testování

S ohledem na současný negativní vývoj epidemické situace COVID-19 bude na školách probíhat testování neočkovaných žáků antigenním testem ve dvou termínech:

  • 22. 11. 2021,
  • 29. 11. 2021.

Testování bude probíhat na stejném principu jako dosud. Testuje se v pondělí (případně první den příchodu do školy).

V případě pozitivního výsledku testu na COVID-19 nebo akutních příznaků nesmí žák/žákyně zůstat ve škole, zákonný zástupce si ho neprodleně vyzvedne a ihned kontaktuje lékaře za účelem objednání PCR testu.

Pokud si žák není schopen provést sám test, je zákonný zástupce povinen toto provést sám. Tiskopis Souhlasu ZZ je k dispozici zde.

Fond Sidus

V listopadu 2021 se naše škola zúčastnila Veřejné sbírky č. S-MHMP/1476620/2015 Fondu Sidus v hodnotě 1 800 Kč. Výnos ze sbírky je určen na pomoc zdravotně postiženým dětem v procesu léčby a rehabilitace a ke zlepšení kvality jejich běžného života.

Certifikát dárce

Setkání se Zdravou 5.

V listopadu  proběhl na naší škole projekt  Zdravé 5, který byl určen pro žáky I. a II. stupně. Program seznámil žáky I. stupně se  základními zásadami zdravého stravování – správným složením jídelníčku, ovocem a zeleninou, pitným režimem, zásadami hygieny a  bezpečnosti potravin. S informacemi byli žáci  seznámeni formou deskové hry ,,Obchod zdravá 5“, kde v několika  odděleních odpovídali na otázky a plnili praktické zábavné úkoly.

Za správné odpovědi dostávali dílky puzzle, ze kterých si na závěr složili obrázek odhalující tajemství správné výživy.  

Vybraní žáci  připravovali zdravé svačiny podle receptu. Byla to ovesná kaše s tvarohem a ovocem. Dále tousty se zeleninou a jako zdravý nápoj zázvorová limonáda s medem a citronem.  

Fotografie zde.

 

Stezka korunami stromů

V úterý 26. listopadu žáci naší školy navštívili Stezku korunami stromů, která se nachází v srdci majestátních lesů Krkonošského národního parku nedaleko lázeňského městečka Janské Lázně. Cestou po stezce jsme měli tři informační zastávky, které nás poučili o místních zvířatech a květeně. V podzemní jeskyni pod samotnou Stezkou jsme se dozvěděli vše o životě pod povrchem, vlastnostech půdy a na vlastní oči viděli kořenový systém krkonošského lesa. Trasa o délce více jak 1500 m nás provedla druhově pestrým lesem, čekala na nás četná překvapení a poučení o druzích stromů, stavbě Stezky či ukázky ptactva. Odměnou za výstup na 45 metrů vysokou věž byl úžasný výhled na Krkonoše a Janské Lázně.

Počasí nám velmi přálo a všichni jsme si to užili. smiley

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Odstávka vody

Ve středu 6. října bude z důvodu odstávky vody od 7,00 do 14,00 hodin náhradní školní program

HVĚZDÁRNA

Do školy v 8,00 hodin.

Sebou svačina, pití v batůžku.

Vyučování bude končit v 11,35 hodin.

Oběd zajištěn. (Návrat okolo 12,30 hod.)

Ranní i odpolední družina zrušena.

 

Volby do školské rady z řad pedagogických pracovníků

V pátek 24. září 2021 proběhly na škole volby do školské rady z řad pedagogických pracovníků - pracoviště Úpice. Členem školské rady se stává Mgr. Michaela Farská.

Zápis z voleb zde.

Ředitelské volno

Oznámení o dnech volna pro žáky školy

Ředitelství SpZŠ A. Bartoše v Úpici rozhodlo vyhlásit v souladu s § 24, odst. 2, zákona
č.561/2004 Sb., na pondělí 27. 09. 2021 – ředitelské volno pro žáky školy z bezpečnostních a technicko – organizačních důvodů (zvýšení pohybu pracovníků po budově školy v souvislosti s intenzivními pracemi na zateplení půdy v rámci akce Snížení energetické náročnosti budovy školy a opravnými pracemi v suterénu, kdy bude nutné omezit či zastavit přívod vody a elektřiny).


Mgr. Jana Kulhánková, řed. školy

Odstávka vody

pátek 17. září a v úterý 21. září 2021 bude z důvodu odstávky vody od 7,00 do 14,00 hodin náhradní školní program

TURISTICKO – SPORTOVNÍ DOPOLEDNE.

Sebou:

  • sportovní oblečení a obuv
  • svačina a pití na celé dopoledne
  • vše v batůžku.

Oběd zajištěn. Návrat okolo 12,30 hodin.

Ranní i odpolední družina zrušena.

Konec testování

Od pondělí 13. září 2021 končí plošné testování antigenním testem.

Zahájení nového školního roku 2021/2022

Vážení rodiče a milí žáci!

Ve středu 1. září 2021 vás všechny opět rády přivítáme v naší škole a to téměř stejných podmínek, které byly nastaveny již v minulém školním roce a vyplývají z platných zákonů a nařízení vlády:

1. Do školy mohou přijít pouze zdraví žáci/žákyně.

2. Do školy nemůže žák/žákyně s jakýmikoli příznaky COVID-19.
3. Žák/žákyně bude povinen/povinna se přímo ve škole podrobit testování antigenním testem – 1. 9. (popř. 2. 9. 2021 žáci 1. ročníku), 6. 9. a 9. 9. 2021.
4. V případě pozitivního výsledku testu na COVID-19 nebo akutních příznaků nesmí žák/žákyně zůstat ve škole, zákonný zástupce si ho neprodleně vyzvedne a ihned kontaktuje lékaře za účelem objednání PCR testu.

5. Je omezen vstup třetím osobám (zákonní zástupci a cizí osoby) do budovy školy. Ve výjimečných případech je tato osoba povinna si při vstupu do budovy školy a ve společných prostorech zakrýt dýchací cesty, a to takovým ochranným prostředkem dýchacích cest, který je uveden v aktuálně platném mimořádném opatření Ministerstva zdravotnictví.

6. Vzhledem k probíhající reknostrukci budovy prosíme o dodržování bezpečnosti pohybu v okolí a uvnitř budovy.
 

 

!!! Začínáme v 8,00 hodin ráno!!!

 

Obecné informace k provozu školy