Aktuality 2015/2016

Aktuality 2015/2016

Mistrovství ČR v cyklistice

14. – 15. 6. 2016 se konal 19. ročník Mistrovství ČR MPS v cyklistice v krásném prostředí umělého veslařského kanálu v Račicích, kterého se zúčastnili i žáci naší školy, jmenovitě Denisa Teichmannová, Martin Šlechta, David Nohejl, David a Patrik Holoubkovi. První den, za krásného slunného dne se konaly silniční závody na 10 km pro chlapce ( 2 kola) a Denisku na 20 km ( 4 kola ). Všichni se s tratí statečně poprali a Martin Šlechta si ve své kategorii Žáci B dojel pro úžasné 2. místo za 30.24 minut. Druhý den nám sice pršelo, ale našim borcům to nebránilo v dalším závodění. Tentokrát se naši stateční závodníci vydali na časovku jednotlivců na 5 km. Zde se opět umístil Martin Šlechta, tentokrát však nic neponechal náhodě, šlapal jako o život a dojel si ve své kategorii Žáci B pro úžasné 1. místo a tudíž zlatou medaili za 10.26 minut. Aby těch medailí nebylo málo, tak si dovezl za celkové vítězství ve své kategorii ještě jednu zlatou medaili.

Všem se závody moc líbily a už dnes se prý těší na další, jubilejní 20. ročník závodů v cyklistice.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Krajská soutěž hlídek mladých zdravotníků ČČK speciálních škol - Úpice

POMOZTE NÁM POMÁHAT!

Ve čtvrtek 2. června 2016 proběhl již 14. ročník krajského kola soutěže „Mladý zdravotník ČČK“ pro žáky speciálních škol, kterého se zúčastnily hlídky z mnoha měst Královéhradeckého kraje. Je již tradicí, že je tato soutěž podpořena mnoha subjekty a já bych ráda touto cestou poděkovala Krajskému úřadu Královéhradeckého kraje, Městu Úpice, OS ČČK Trutnov, MS ČČK Úpice, manželce syna zakladatelky této soutěže paní Ing. Haně Havlové a samozřejmě všem, kteří se ochotně podíleli na organizaci a hladkém průběhu soutěže – rozhodčím z řad MS ČČK Úpice a Policie ČR, dále i skvělým figurantům, učitelkám, které děti na soutěž připravovaly a samozřejmě i všem soutěžícím.  Velké díky patří i panu řediteli Mgr. Kalouskovi, který nám ochotně poskytl zázemí na hřišti při ZŠ Lány a také pracovnicím ŠJ při ZŠ Lány, které pro všechny připravily opět skvělý oběd.

Loňské vítězství úpické hlídce uteklo o pár bodíků, hlídka se umístila na pěkném druhém místě a pohár tentokrát putoval s vítěznou hlídkou do Dobrušky. Třetí příčku obsadila hlídka z Hradce Králové. Celkem se zúčastnilo 18 hlídek a celou výsledkovou listinu a fotoreportáž můžete shlédnout na stránkách školy: www.spzsabartose.cz

Za SpZŠ A. Bartoše Jana Kulhánková.

Výsledková listina

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Ovoce a zelenina do škol

V rámci projektu Ovoce a zelenina do škol jsme obdrželi „Ochutnávkový koš“, který kromě ovoce a zeleniny obsahoval pomůcky (prkénko a nůž), které dobře posloužily k přípravě ovoce a zeleniny. Žáci se v rámci této besedy dozvěděli zajímavé informace, ochutnali různé druhy ovoce a zeleniny. Dále měli možnost vyzkoušet si přípravu pokrmů z ovoce a zeleniny.

Fotky si můžete prohlédnout zde.

Orientační běh

V pondělí 30. května 2016 proběhlo na naší škole sportovní odpoledne věnované orientaci žáků v terénu v oblasti lesoparku Dlouhé záhony v Úpici na téma BYLINY.

Žáci byli rozděleni na tři kategorie:

1. kategorie soutěžila ve čtyřech disciplínách – najít na stromech pět dvojic pohádkových bytostí, sestavit puzzle rostliny, poznat tři rostliny a hod šiškou na strom.

Pro další dvě kategorie byla vytyčena trať pomocí fáborů, kde zároveň žáci hledali obrázky bylin a otázky 1. pomoci. Úkolem bylo získat co nejlepší čas a současně napsat název byliny a správnou odpověď.

 

Zde jsou výsledky:

1. kategorie – ZŠ speciální a 1. roč. praktické

1. místo Nikola Pavlásek 11 b.

2. místo Veronika Faltová, Tereza Peterová, Bára Šormová 10 b.

3. místo Adam Laštůvka, Vacek Jan, Vacková Tereza 9 b.

 

2. kategorie – 2. stupeň ZŠ speciální

1. místo Eva Petirová 41:59

2. místo Martin Šlechta 49:19

3. místo Denisa Teichmannová 1:00:37

 

3. kategorie - 2. stupeň ZŠ praktická

1. místo David Nohejl 28:15

2. místo Denis Rybár 30:29

3. místo Pavlína Balogová 31:21

 

Fotografie si můžete prohlédnou zde.

Turisticko-ekologický týden na Rýchorách

V týdnu od 16. do 20. května 2016 se žáci naší školy opět zúčastnili turisticko-ekologického pobytu na Rýchorské boudě. Během těchto dní se žáci seznámili s krásnou přírodou Rýchor i „nedaleké“ Černé hory.  Počasí nám přálo, a tak jsme pozorovali květenu Dvorského lesa, u Sněžných domků se nám naskytl výhled na Vranní hory, pozorovali jsme život u studánek. Druhý den jsme si vyšli na Roh hranic, kde jsme si zahráli hry v přírodě a cestou zpět jsme si vytvořili paletku barev z různých přírodních materiálů. Odpoledne jsme věnovali tvoření, otiskovali jsme listy na látkovou tašku, a turnaji v pexesu. Ve středu jsme se podívali nad Sklenařovické údolí. V lese děti postavily lesním skřítkům nové domečky, které se jim určitě líbí. Odpoledne jsme si zpestřili šipkovanou s křížovkou, za kterou náležela sladká odměna. V lese jsme pozorovali velké mraveniště a kůru stromů jsme využili k frotáži na papír. Ve čtvrtek nás čekal celodenní výlet. Lanovkou jsme se nechali vyvést na vrchol Černé hory a procházkou přes Černohorské rašeliniště a Kolínskou boudu jsme došli do Pece pod Sněžkou. Výstup zpět na Rýchorskou boudu nás unavil, že jsme večer věnovali masážím nohou. Věřím, že se žákům pobyt na Rýchorské boudě líbil a budeme se těšit zase za rok.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Dopravní soutěž ZŠ speciálních Náchod

Krajské kolo dopravní soutěže ZŠ speciálních se konalo ve středu 25. května 2016 v Náchodě. Čtyřčlenné družstvo SpZŠ Augustina Bartoše, Úpice (Filip Ferenc, Martin Šlechta, Jan Šulc a Denisa Teichmannová) se letos umístilo na 5. místě. Soutěžící plnili úkoly z oblasti pravidel silničního provozu, znalosti poskytnutí první pomoci a dovednosti jízdy po dopravním hřišti i překážkové dráze. Všem moc děkuji za reprezentaci školy a věřím, že za rok budeme opět na stupních vítězů.

Za školu Mgr. Michaela Farská

Taneční vystoupení "Malí indiáni"

Naši žáci vystupovali již na 7. ročníku hudebně-divadelního festivalu základních škol speciálních, který pořádala ZŠ a MŠ Josefa Zemana Náchod. Festival měl tento rok téma Amerika. Žáci si připravili taneční vystoupení na píseň "Malí indiáni". Za účast na tomto festivalu naši žáci získali diplom a hodnotné ceny. 

Nejen děti, ale i rodiče si zaslouží velké poděkování, a to za perfektní spolupráci při přípravě kostýmů.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

 

Školní kolo Dopravní soutěže

V pondělí 9. května 2016 se všichni žáci naší školy zúčastnili Dopravní soutěže v areálu Sparty. Zde byli pro ně připraveny úkoly z oblasti pravidel silničního provozu, znalosti poskytnutí první pomoci, znalosti dopravních značek a dovednosti jízdy na překážkové dráze.

Počasí nám přálo, žáci zadané úkoly plnili co nejlépe, avšak nejdůležitější jsou zkušenosti, které si odnesou do běžného života.

Zde jsou výsledky jednotlivých kategorií:

 

1. stupeň ZŠ praktická

1. místo Veronika Faltová

2. místo Monika Dunová

3. místo Bára Šormová

 

2. stupeň ZŠ praktická

1. místo Tereza Pastrňková

2. místo Patrik Holoubek

3. místo Pavel Doležal

 

1. stupeň ZŠ speciální

1. místo Tereza Vacková

2. místo Nikola Pavlásek

3. místo Tereza Peterová

 

2. stupeň ZŠ speciální

1. místo Filip Ferenc

2. místo Adam Laštůvka

3. místo Martin Šlechta

 

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Čarodějnické odpoledne ve družině

V pátek 29. dubna 2016 se školní družina proměnila v Čarodějnickou školu. Aby žáci mohli získat PRŮKAZ ČARODĚJNICE či ČARODĚJE, museli plnit úkoly zkušené čarodějnice Kosiníry. Hod na kočku Prskavku, vaření lektvaru, sběr havěti či test odbornosti byl pro malé čaroděje a čarodějnice zábavný.

Kouzelné odpoledne si krásně užili a mohli s  čarodějnickým kloboukem a průkazkou odletět domů.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Beseda "SEZNAM SE"

Pro žáky 1. stupně a tříd speciálních si v pondělí 18. dubna 2016 paní Mikesková připravila zajímavou besedu na téma "SEZNAM SE".

Žáci se pomocí krátkých spotů seznámili s problematikou kyberšikany a schůzky „naslepo“. Připomněli si, jak je důležité si chránit svoje přístupové heslo k emailu či do sociálních sítí, možnosti zneužití používání webové kamery či sdílení svých fotografií.

Jóga

V měsíci dubnu 2016 k nám opět zavítala paní Hartmanová, zkušená cvičitelka jógy. Po zimě si žáci protáhli svá těla jako kočka, zopakovali si správné dýchání a postoj. Paní cvičitelka zkontrolovala, zda mají žáci rovná nebo kulatá záda.

Nebudete tomu věřit, dopadlo to celkem na výbornou. Paní cvičitelka byla spokojená. Jak by také ne. Její rady si žáci opravdu vzali k srdci.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Beseda v knihovně na téma – Pověsti o hradech a zříceninách

Žáci II. stupně navštívili v úterý 15. března 2016 Městkou knihovnu v Úpici, kde si upřesnili rozdíly v pojmech pohádka a pověst. Na mapě České republiky si vybírali jednotlivé hrady či zříceniny a poslouchali k nim poutavé čtení pověstí.

Cílem besedy bylo u žáků vzbudit jejich zájem o knihu a připomenout jim důležitost čtenářství.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Beseda - dentální hygiena

Prevence zubního kazu. Bohaté zkušenosti přišli žákům předat studenti z UK z HK.

Beseda o prevenci zubního kazu byla velmi zajímavá, pro žáky přínosná. Všichni se dozvěděli, jaké pomůcky mají k čištění zubů používat, jaká výživa je pro žáky správná. Za asistence studentů se žáci učili správné zubní technice. Každý žák si přinesl zubní kartáček a za asistence přednášejících si tento úkon mohl vyzkoušet a správné nacvičit.

Pro žáky byl tento výklad velmi přijatelný a srozumitelný. Žáci bedlivě naslouchali a domů odešli o nějaké ty zkušenosti bohatší.

Lektorům patří velký dík za pěkný výklad, laskavý a milý přístup.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Beseda KRNAP

Naši školu opět navštívil pan Bílek, který poutavým způsobem vyprávěl na téma "Myslivost v Krkonoších". Žáky seznámil s jednotlivými druhy zvěře, která je součástí lesního ekosystému. Za besedu moc děkujeme.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Jaroměřská hokejka – turnaj ve florbalu

Ve středu 27. ledna 2016 se žáci naší školy zúčastnili 4. ročníku florbalového turnaje „JAROMĚŘSKÁ HOKEJKA“ pro děti se středně – těžkým mentálním a kombinovaným postižením. Turnaj se uskutečnil v novém sportovním areálu města Jaroměře ASVAJ a měl dvě části – první byl florbalový turnaj družstev, druhý byl turnaj ve florbalových dovednostech. Chlapci se s velkým zápalem zapojili do turnaje družstev, děvčata si vyzkoušela florbalové dovednosti. Přestože jsme vítězství nezískali, turnaj se nám moc líbil a těším se na další.

Největší úspěch získal Martin Šlechta, který byl oceněn za nejlepšího brankáře turnaje. Gratulujeme

Družstvo za SpZŠ A. Augustina Úpice: Filip Ferenc, Adam Laštůvka, Eva Petirová, Martin Šlechta, Jan Šulc, Denisa Teichmannová, Tereza Vacková.

Fotogalerie zde.

Sběrové aktivity za I. pololetí

Papír

1. místo – Tereza Vacková  253 kg

2. místo – Eva Petirová         130 kg

3. místo – Martin Šlechta        95 kg

 

PET víčka

Tereza Peterová         1175 ks

Eva Petirová               1133 ks

 

Pomerančová kůra

Denisa Teichmannová 1000 g

Jan Vacek                      800 g

 

Elektrospotřebiče

Eva Petirová               20 ks

Adam Laštůvka          5 ks

 

Beseda v knihovně na téma - Večerníček

Žáci I. stupně navštívili Městkou knihovnu v Úpici. Děti se dozvěděly, jak postava Večerníčka vznikla a jak dlouho nás tento panáček na obrazovkách provází. Poslouchaly úryvky z knížek a hádaly jednotlivé večerníčky.

Největší radost dětem udělala papírová čepice, kterou za odměnu dostaly.

Cílem besedy bylo u dětí vzbudit jejich zájem o knihu a připomenout jim důležitost čtenářství.

Fotogalerie zde.

Zdravá Pětka

Veliké poděkování patří paní lektorce Michaele Ječmínkové, která v naší škole po celé dopoledne šířila osvětu zdravé výživy. Žáci se dozvěděli, co je zdravý talíř, jakým potravinám mají dávat přednost a naopak, které potraviny by v jídelníčku měli omezit.

Poslední dvě hodiny připravovali žáci ve skupinkách zdravá zeleninová jídla podle receptů. Na závěr nechyběl sladký dezert s ovocem. Vše dopadlo na výbornou. A my se zase těšíme na další pokračování.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Beseda s hasiči

V prosincovém čase jsme navštívili budovu, kde má sídlo Hasičský sbor města Úpice.

Žáci se dozvěděli veškeré informace o práci hasičů. Prezentoval ji pan Jarý, ze sboru dobrovolných hasičů v Úpici. Zopakoval důležitá telefonní čísla, vysvětlil, jak se máme správně zachovat při požáru či autonehodě a vyzkoušel, jestli vůbec umíme zásady první pomoci. Mimo to nám předvedl, jak vypadá zásahová výstroj ... Děti měly možnost prohlédnout si hadice, proudnice či hasicí přístroj. 

Byla to zajímavá přednáška, děti velmi bavila a já doufám, že se s hasiči zase brzy setkáme.

Zapsala: Mgr. J. Středová

Fotogalerie zde.

Zápis žáků

Plakát k přečtení zde.

Další informace o zápisu do školy:

Zákonný zástupce je povinen přihlásit dítě k zápisu k plnění povinné školní docházky podle § 36 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon).

K zápisu si vezměte s sebou:

- svůj občanský průkaz a rodný list dítěte, je-li dítě cizí státní příslušník, pak i doklad o povolení jeho trvalého pobytu

- v případě, že již byla dítěti odložena povinná školní docházka, vezměte originál tohoto rozhodnutí

- v případě, že zákonný zástupce bude žádat odklad povinné školní docházky, doloží společně s žádostí také doporučení odborného lékaře a doporučení školského poradenského zařízení (§ 37 škol. zákona)

- přinést doporučující posudek od poradenského zařízení k vřazení dítěte do speciální školy

- zajistit doporučení od dětského lékaře

 

Poslední týden před Vánočními prázdninami

Vánoční dílna I. třída - fotografie zde

Vánoční dílna II. třída - fotografie zde

Vánoční dílna III. třída - fotografie zde

Vánoční dílna IV. třída - fotografie zde

Soutěž v ochutnávce cukroví - fotografie zde

Vánoční besídka, posezení - fotografie zde

MPP - beseda "Hasík" I. a II. stupeň

V prosinci 2015 se konala na naší škole beseda určená pro žáky 1. a 2. stupně pod názvem „Hasík“.

Naši školu navštívila členka Okresního sdružení hasičů Trutnov. Povídala si s žáky např. o těchto tématech: význam hasičů, výbava hasiče, hasičské auto atd. Dále si zopakovali telefonní čísla tísňového volání. Besedu provázela i praktická cvičení. Na závěr si uvedli příklady, kdy je oheň dobrým pomocníkem a kdy je tomu naopak. Žáci za správné odpovědi získali odměnu.

Beseda se nám velmi líbila. Moc děkujeme za získané informace a dárky pro naše žáky.

Fotografie I. stupeň zde.

Fotografie II. stupeň zde.

Oznámení o čerpání ředitelského volna

Oznamuji tímto, že z důvodu nutnosti šetření s energiemi (zvýšené náklady na vytápění obou budov ) a z důvodu nemožnosti zajistit žákům školy pracoviště Červený Kostelec stravování, protože zařízení OU Červený Kostelec, které nám poskytuje obědy, má ředitelské volno, vyhlašuji v souladu s § 24, odst.2, zákona 561/2004 Sb. a vyhlášky 16/2005 §2 na pondělí a úterý - 21., 22. 2015 - dny ředitelského volna pro žáky SpZŠ A. Bartoše se sídlem v Úpici (pracoviště Úpice i Červený Kostelec).

Mgr. Jana Kulhánková, řed. školy

V Úpici, dne 14.12. 2015

Mikrosponzoring

Společnost Wikov MGI a.s. nám v rámci projektu Mikrosponzoring 2015 věnovala finanční přípěvek, díky kterému jsme děti obdarovali v rámci "MIKULÁŠSKÉ NADÍLKY".

Rádi bychom tímto společnosti Wikov poděkovali.

 

 

Canisterapie

Naši školu pravidelně navštěvuje PaedDr. Olga Talášková, díky které již třikrát u nás proběhla canisterapie. Tímto jí chceme poděkovat a těšíme se na další spolupráci.

Fotografie si můžete prohlédnout zde: Canisterapie 1, Canisterapie 2, Canisterapie 3 

Zdobení vánočního stromečku v ZOO - DKNL

V pondělí 7. 12. 2015 jsme se vydali ozdobit stromek do dvorské zoologické zahrady.  Za to, že jsme měli připravené moc hezké ozdoby, jsme si mohli prohlédnout zoologickou zahradu. Nejvíce nás zaujali opice a jejich mláďata a surikaty.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Mikulášská nadílka

Fotografie z "MIKULÁŠSKÉ NADÍLKY" si můžete prohlédnout zde.

Turnaj pexeso x dáma

V pondělí 30. listopadu 2015 se utkali ti nejlepší ze tříd ve školním souboji v dámě nebo v pexesu. Souboj to byl napínavý a vyhráli ti nejlepší:

Dáma

1. místo - Rolland Oláh

2. místo - Ivan Balog

3. místo - David Holoubek

Pexeso

1. místo - Tereza Vacková

2. místo - Eva Petirová, Marek Rybár

3. místo - Denisa Teichmannová, Barbora Šormová

 

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Beseda - dravci

Naši školu ve středu 11. listopadu 2015 opět navštívil pan Nejman z České Metuje, aby se s námi podělil o znalosti z oblasti sokolnictví. Na školní zahradě nám představil své dravce od těch nejmenších až po velikého orla. Moc děkujeme za besedu i ukázku dravců.

Fotky si můžete prohlédnout zde.

Exkurze do tiskárny PRATR Trutnov

V pondělí 9. listopadu 2015 se naši žáci vydali autobusem do Trutnova na exkurzi do tiskárny PRATR. Žáci byli seznámeni, jak probíhá výroba kalendáře, etikety na pivo či letáček k léku. Měli jsme možnost sledovat obsluhu strojů v jednotlivých fázích výroby – osvit a vyvolání kovolistů, tisk na velkoformátových strojích, ořez, výsek či „sesnášení“ do finálního výrobku a v neposlední řadě i expedici. Moc děkujeme.

Fotky si můžete prohlédnout zde.

Den stromů - projektový den

Naši žáci ve středu 21. 10. 2015 u příležitosti Dne stromů si prošli naučnou stezku „Za krásami lesoparku Dlouhé záhony“, kdy plnili jednotlivé úkoly. Jedná se asi o tří kilometrovou naučnou stezku, která slouží obyvatelům i návštěvníkům Úpice. Trasu naučné stezky lemují informační panely, které jsou věnovány jednotlivým tématům – byliny, stromy, život v okolí řeky Úpy, plody a zvířata lesoparku a celkové začlenění v regionu.

Fotky si můžete prohlédnout zde.

MPP - Zásady společenského chování

V říjnu se uskutečnila beseda o společenském chování pro I. a II. stupeň. Žáci se dozvěděli o pravidlech společenského chování, některé si prakticky předvedli. Podrobně se probrala témata: pozdravy verbální i neverbální, chování v dopravních prostředcích, pomáháme si, tykání i zdvořilostní vykání, vhodné oblečení pro různé příležitosti.

Na závěr žáci shlédli výchovnou pohádku o slušném chování.

Celou besedou je provázela paní Mikesková z PPP v Trutnově.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Orientační běh

V pondělí 12. října 2015 proběhlo na naší škole sportovní odpoledne věnované orientaci žáků v terénu v oblasti lesoparku Dlouhé záhony v Úpici na téma STROM.

Žáci byli rozděleni na tři kategorie. 1. kategorie soutěžila ve třech disciplínách – najít na stromech tři dvojice pohádkových bytostí, správně přiřadit plod ke stromu a hod šiškou na strom. Pro další dvě kategorie byla vytyčena trať pomocí fáborů, kde zároveň žáci hledali obrázky stromů. Úkolem bylo získat co nejlepší čas a současně napsat název stromu a jeho plod.

Zde jsou výsledky:

1. kategorie – ZŠ speciální a 1. roč. praktické

1. místo Martin Šlechta 8 b.

2. místo Adam Laštůvka, Tereza Vacková 7 b.

3. místo Monika Dunová 6 b.

 

2. kategorie – 2. stupeň ZŠ speciální a 1. stupeň ZŠ praktické

1. místo Eva Petirová 35:43

2. místo Jan Šulc 37:09

3. místo Marek Rybár 45:30

 

3. kategorie - 2. stupeň ZŠ praktická

1. místo Jakub Čtvrtečka 32:48

2. místo Pavlína Balogová 38:13

3. místo David Nohejl 38:19

 

Fotky si můžete prohlédnout zde.

Dopravní hřiště ve Dvoře Králové nad Labem

V rámci dopravní výchovy navštívili ke konci září 2015 žáci dopravní hřiště ve Dvoře Králové nad Labem. Pracovníci Domu dětí a mládeže Jednička v učebně žákům připomenuli základní pravidla silničního provozu a dopravní značky, s kterými se můžou na silnici setkat. Starší žáci si zkusili vyplnit dopravní test. Všichni žáci si získané poznatky prakticky procvičili při jízdě na kole nebo koloběžce po dopravním hřišti.

Fotky si můžete prohlédnout zde.

Střelecké přebory

V pátek 11. září 2015 se konaly na školní zahradě střelecké přebory. Žáci byli rozděleni do tří kategorií – žáci třídy speciální, 1. stupně a 2. stupně. Všichni si mohli vyzkoušet střelbu ze zbraně na terč pod dohledem pana Čudky. Moc děkujeme.

Výsledky:

Žáci třídy speciální

1. místo Denisa Teichamannová (17 b.)

2. místo Filip Hron (16 b.)

3. místo Jan Šulc (10 b.)

Žáci třídy praktické - 1. stupeň

Monika Dunová (0 b.)

Marek Rybár (0 b.)

Zoltán Kárász (DSQ)

Žáci třídy praktické - 2. stupeň

1. místo Jakub Čtvrtečka (27 b.)

2. místo Denis Rybár (9 b.)

3. místo Pavel Doležal (8 b.)

 

Fotky si můžete prohlédnout zde.

Sportovní den regionu Jestřebí hory

V pátek 4. září 2015 se konal na všesportovním areálu v Havlovicích již po třetí sportovní den pro 8. a 9. ročníky základních škol. Jednalo se o turnaje v malé kopané a trojboji, který se skládal z minigolfu, streetbalu a plážové přehazované.

Naši školu reprezentovalo družstvo chlapců v malé kopané. Role fanoušků se ujali nejen pedagogové a spolužáci hráčů, ale také prvňáčci ze ZŠ Havlovice a havlovický vodník. Družstvo Speciální ZŠ Augustina Bartoše se umístilo na 6. místě. Moc děkujeme za reprezentaci školy.

Fotky si můžete prohlédnou zde.

Projekt "Ovoce do škol"

V rámci projektu "Ovoce do škol" získali žáci, kteří nastupovali v tomto školním roce do 1. třídy svačinovou krabičku, která obsahovala dárky v podobě mléka, džusu a hračky. Moc Vám děkujeme a těšíme se na další spolupráci.

Fotografii si můžete prohlédnout zde.