Aktuality 2012/2013

Aktuality 2012/2013

Mladý zdravotník ČČK

 

Soutěž „Mladých zdravotníků ČČK“ v Úpici

 

Dne 6.6.2013 se konal již 11. ročník krajské soutěže žáků speciálních škol „Mladý zdravotník ČČK“. Tato akce se uskutečňuje každý rok ve spolupráci – MS ČČK – SpZŠ – Gymnázium (Mládež ČČK) – Policie v Úpici a také díky sponzorům – Město Úpice, MS ČČK Úpice, KÚ KHK, paní Havlová, Willcap - paní Vylíčilová a pan Lelek - Dlouhé záhony.

Žáci soutěží v různých disciplínách, ve kterých se snaží uplatnit vědomosti teoretické i praktické. Nejnáročnější jsou vždy stanoviště praktické první pomoci, kde soutěžící musí dokázat pomoci zraněnému člověku. A věřte, že nalíčení figuranti umí zraněného velmi dobře zahrát! Nedílnou součástí soutěže je i prověření znalostí z oblasti dopravní výchovy, neboť na silnici hrozí dětem největší nebezpečí.

Krajskou soutěž tentokrát absolvovalo 19 tříčlenných hlídek zdravotníků ze speciálních škol kraje – z okresů Trutnov, Náchod, Jičín, Rychnov nad Kněžnou a Hradec Králové.

I přes velmi negativní předpověď počasí a s vědomím, co deštivé počasí dokáže (mohli jsme se o tom všichni v posledním týdnu přesvědčit) se mraky připluly jen podívat a žádný pláč na nás nespustily…. A tak se účastníkům soutěže dařilo s úspěchem zvládat zadané úkoly v příjemném prostředí areálu na Dlouhých záhonech a myslím si, že přesvědčili o svých schopnostech a dovednostech nejen rozhodčí soutěže, ale i hosty, kteří je přišli nebo přijeli povzbudit – za Město Úpice pan starosta Ing. Jaroslav Hůlek a za Úřad OS ČČK Trutnov  ředitelka  paní Iveta Špičková. Paní Havlová, manželka syna spoluzakladatelky soutěže  Ing. Havla a také radní Královéhradeckého kraje paní Mgr. Táňa Šormová se pro letošní rok musely omluvit, neboť jen mnoho povinností spojených s nedávnými povodněmi jim nedovolily přijet a tak aspoň na dálku dětem popřály mnoho úspěchů.Velice si vážíme jejich podpory a také upřímných slov hostů pronesených k soutěžícím.

V krajském kole putovní pohár „putoval“ k velmi šikovným soutěžícím z Rychnova nad Kněžnou, druhé místo obsadili též soutěžící z Rychnova nad Kněžnou a o třetí místo se podělili žáci z Úpice a z České Skalice.

Věřím, že motto soutěže – „Pomáhejme si“ – bylo opět do puntíku splněno a už nyní se těšíme na setkání v roce příštím.

 

Za SpZŠ A. Bartoše Úpice:  Jana Kulhánková, řed.školy

 

 

A zde si můžete prohlédnout fotografie nejen z výše uvedené akce, ale i z různých akcí, soutěží a dalších aktivit, která škola pro žáky organizovala.

Výsledková listina

Dopravní soutěž

 

 Dopravní výchova na naší škole

 

Jak již tradičně každý rok jsme uspořádali pro naše žáky školní kolo Dopravní soutěže. Před samotným závodem jsme v rámci dopravního dne navštívili dopravní hřiště v Náchodě, kde si žáci „nanečisto“ vyzkoušeli jízdu na pozemní komunikaci. Své nabyté zkušenosti pak zúročili při Dopravní soutěži.

Školní kolo Dopravní soutěže probíhalo v areálu Sparta. Žáci byli rozděleni do pěti kategorií a plnili úkoly na čtyřech stanovištích: jízda zručnosti, poznávání dopravních značek, dopravní testy a zdravověda.

Jelikož nás potěšilo i počasí, soutěžení jsme si opravdu užili!

Fota zde: Dopravní soutěž

Výsledková listina                

Zdravotnický víceboj

 

24.4.2013 se konal zdravotnický víceboj. Žáci si vyzkoušeli své zdravotnické znalosti na trase mezi ZŠ Úpice – Lány a ZŠ Havlovice. Na stanovištích plnili úkoly I. pomoci, rychlé překonávání překážkové dráhy, dopravní znalosti, poznávání léčivých rostlin a vědomosti z historie ČK. Z 11 hlídek se starší žactvo umístilo na 6. místě. V kategorii mladšího žactva jsme se umístili na 10. místě ze 14 družstev. Vzhledem k tomu, že v této soutěži nebyli žádní žáci ze speciálních škol, byli jsme s umístěním spokojeni.

 

Zapsala Mgr. Jitka Středová

 

 

 

Fota z akce: zdravotnický víceboj    

Igelitiáda

 

 XIV. ročník Igelitiády je zdárně za námi!

 

Úterý 23. dubna 2013 patřilo v rámci oslav Dne Země již tradiční Igelitiádě.

Čištění břehů řeky Úpy se žáci a učitelé ZŠ Úpice-Lány, Speciální ZŠ Úpice,

Základní školy a MŠ Havlovice a mateřských škol ze Suchovršic a z Libňatova

věnovali celé dopoledne.

Další zainteresovaná vzdělávací instituce – Gymnázium a SOŠ Úpice – se do terénu vydala

již v pátek 19. 4., jelikož v tento den již měla v rozvrhu jiný program.

 

Všem, kteří přispěli svou troškou do mlýna

a přiložili ruku k dílu, patří velké a upřímné poděkování!

 

Za zveřejnění na vašich webech, v novinách či jiných médiích děkujeme.

Více o akci najdete v přílohách.

 

Děkujeme.

Pěkný den

 

 

Petra Nývltová a Jan Balcar

koordinátoři Igelitiády   

Fota z akce zde: Igelitiáda

Zápis žáků

 

   Ředitelství Speciální základní školy Augustina Bartoše v Úpici vyhlašuje

  ZÁPIS  ŽÁKŮ

do prvního ročníku pro děti se speciálními potřebami

a pro děti se zdravotním postižením.

 Zápis se bude konat v budově školy –

Speciální základní škola

   Nábřeží pplk. A. Bunzla 660, Úpice

 

    dne  11.února 2013 (pondělí) od 13,00 do 16,00 hodin.

 

 

     Přijďte, těšíme se na Vás!

 

 

 

 

 

 

Informace na tel. čísle :  499 881 436 nebo emailu: zvs.kulhankova@centrum.cz

Vánoční besídka

 Reportáž z  vánoční besídky naší školy můžete zhlédnout na tomto odkazu: Vánoční besídka

Ovoce do škol

 

 

Vážení rodiče,

naše škola se účastní projektu Ovoce do škol, v rámci kterého je dětem 1. – 5. ročníku základních škol ZDARMA dodáváno čerstvé ovoce a zelenina či 100 % džusy.

O projektu se dozvíte více na tomto odkazu: OVOCE DO ŠKOL

ZOO

 

  V úterý 11. 12. 2012 jsme se vydali ozdobit stromek do dvorské zoologické zahrady.  Za to, že jsme měli připravené moc hezké ozdoby, jsme si mohli prohlédnout zoologickou zahradu. Nejvíce nás zaujali tygří mláďata a opice.

 

 

Děkujeme dvorské ZOO za prožití pěkného dopoledne.

Fota možno zhlédnout na tomto odkazu:  Vánoční ZOO

Canisterapie listopad 2012

 Dne 21. Listopadu 2012 nás navštívila PaedDr. Olga Talášková se psí slečnou Akirou.  Paní Talášková nás učila jak se o psího přítele starat.  A také jsme si mohli s Akirou pohrát a pomazlit. Už se těšíme na další návštěvu!

Fota z canisterapie zde:  Canisterapie

Dopravní hřiště Náchod

 

V úterý dne 9. října jsme vyrazili do Náchoda na dopravní hřiště. Vyzkoušeli jsme si zde jízdu na pozemní komunikaci „nanečisto“. Zjistili jsme, že máme stále ještě rezervy v jízdě na silnici a dělá nám problémy orientovat se podle dopravních značek. Dohodli jsme se, že budeme pilovat dopravní značky a povídat si více o chování v silničním provozu. Cyklistické odpoledne se nám moc líbilo a těšíme se na jaro, kdy si v Náchodě vyzkoušíme, co jsme se během roku naučili.

Fota na: http://upice.spzsabartose.cz/fotogalerie/akce/dopravni-hriste-nachod/

Sběr kaštanů

  

Využili jsme posledních teplých podzimních dnů a vydali jsme se do kaštanové aleje sbírat kaštany. Ty jsme dali myslivcům a ti nám za ně dali odměnu. Aby nám při sbírání nebyla dlouhá chvíle, zpestřili jsme si ho soutěží. Závodili jsme mezi třídami o nanukový dort. Ten měli vyhrát ti, kteří nasbírají nejvíce kaštanů za čtvrt hodiny. Do soutěže se zapojily i učitelky, které pomáhaly svým třídám.  Jelikož jsme se snažili opravdu všichni, nanukový dort nakonec dostaly všechny třídy.

Fota na odkazu: http://upice.spzsabartose.cz/fotogalerie/akce/sber-kastanu/