Speciální základní škola Augustina Bartoše

Úvod Úvod / Všechny novinky / Škola / KRAJSKÉ KOLO SOUTĚŽE „MLADÝ ZDRAVOTNÍK ČČK“

KRAJSKÉ KOLO SOUTĚŽE „MLADÝ ZDRAVOTNÍK ČČK“

06.06.2019 | Michaela Farská

POMOZTE NÁM POMÁHAT!

Ve čtvrtek 6. 6. 2019 proběhl již 17. ročník krajského kola soutěže „Mladý zdravotník ČČK“ pro žáky speciálních škol, kterého se zúčastnily hlídky z mnoha měst Královéhradeckého kraje.

Soutěží tříčlenné smíšené hlídky a jejich úkolem je splnit na co nejvíce bodů úkoly na dvanácti stanovištích. Jednotlivé úkoly nejsou vůbec jednoduché, protože na soutěžící jsou připraveny úkoly nejen z oblasti historie ČČK, ale i další teoretické a praktické úkoly – poznávání léčivých bylin, obsah brašny první pomoci, ale hlavně jsou vždy na soutěžící připraveni figuranti z řad Mládeže ČČK v Úpici, kteří báječně dokážou ztvárnit šok zraněného člověka, kterému například z dlaně ruky trčí obrovský střep, krev teče proudem….  A teď mi, prosím, pomozte!!!!! Než se žáci dostanou do cíle, musí také absolvovat zkoušku z pravidel silničního provozu, přenášejí raněné, obvazují různé složité části těla, dokazují, že i ve sportovní disciplíně (hod na cíl) nejsou „žádný béčka“ …

Ač naši žáci nesou na svých bedrech nějaké to zdravotní postižení, jsou velice šikovní a dokáží se naučit, jak v případě nouze pomoci. Pochvalu slyšeli i od mnoha hostů, kteří se na průběh soutěže, přišli či přijeli podívat – za našeho zřizovatele – Krajský úřad Královéhradeckého kraje paní Mgr. Jana Fišerová a Ing. Věra Koďousková, starosta Města Úpice pan Petr Hron a ředitelka OS ČČK Trutnov paní Iveta Špičková.  Všem mnohokrát děkujeme za podporu, vstřícnost a motivační slova, která k soutěžícím vždy pronesou.

Je již tradicí, že je tato soutěž podpořena mnoha subjekty a já bych ráda touto cestou poděkovala Krajskému úřadu Královéhradeckého kraje, Městu Úpice, OS ČČK Trutnov, MS ČČK Úpice, manželce syna zakladatelky této soutěže paní Ing. Haně Havlové a samozřejmě všem, kteří se ochotně podíleli na organizaci a hladkém průběhu soutěže – rozhodčím z řad MS ČČK Úpice a Policie ČR, dále i skvělým figurantům, učitelkám, které děti na soutěž připravovaly a samozřejmě i všem soutěžícím.  Velké díky patří také pracovnicím ŠJ při ZŠ Lány, které pro všechny připravily opět skvělý oběd.

Letos se z vítězství radovala hlídka z Úpice a soutěžící si na jeden rok ponechají krásný putovní pohár. Druhé místo obsadila hlídka ze školy v České Skalici a na třetí příčce skončila hlídka žáků Hostinného. Celkem se zúčastnilo 14 hlídek a celou výsledkovou listinu můžete shlédnout zde. Fotoreportáž si můžete prohlédnout zde.

Za SpZŠ A. Bartoše - Jana Kulhánková.

Kontaktni informace

Sídlo školy:

Speciální základní škola
Augustina Bartoše
Nábřeží pplk. A. Bunzla 660
542 32 Úpice

IČO 70841144
RED_IZO 600 024 628

Telefon: 499 881 436
Mobil: 724 163 777

Kontaktní e-mail:
zvs.kulhankova@centrum.cz

Datová schránka
ID: 8r5w7nm