Speciální základní škola Augustina Bartoše

Úvod Úvod / Všechny novinky / Škola / Turisticko-ekologický týden na Rýchorách

Turisticko-ekologický týden na Rýchorách

24.05.2019 | Michaela Farská

V týdnu od 20. do 24. května 2019 se žáci naší školy opět zúčastnili turisticko-ekologického pobytu na Rýchorské boudě. Během těchto dní, kdy počasí nebylo nejlepší, se žáci seznámili s krásnou přírodou Rýchor a východní částí Krkonoš. Po vydatném dešti jsme pozorovali květenu Dvorského lesa, u Sněžných domků se nám naskytl výhled na Vranní hory, pozorovali jsme život u studánek. Večer jsme si promítli film o životě v lese „Lesní království“.

Druhý den jsme si vyšli na Roh hranic, kde jsme si zahráli pár her, monitorovali život v lese a cestou zpět jsme si vytvořili paletku barev z různých přírodních materiálů. Odpoledne nás čekala oblíbená šipkovaná s tajenkou, kdy se opět nikdo neztratil. Jen tajenku vyluštili pouze 3 žáci. U chaty následovala soutěž v poznávání rostlin a zvířat a sportovní hry. Večer jsme začali s tvořením, tentokrát s batikou.

Ve středu nám počasí nepřálo, a proto jsme celý den byli na chatě. Dokončili jsme krásné batikované šátky, věnovali jsme se ekologii – třídění opadu a EVVO programu „Život igelitové tašky a nezapomněli jsme ani na naši oblíbenou zdravovědu a dopravní výchovu. Večer jsme si zpříjemnili promítáním pohádky Čertí brko.

Čtvrtý den patřil celodennímu výletu na Růžovou horu a herní krajinu Pecka. Lanovkou z Pece pod Sněžkou jsme se nechali vyvést na Růžovou horu, kde hodně foukalo. Vydali jsme se po žluté na Růžohorky, odkud byl krásný výhled na Studniční a Luční horu. Po občerstvení jsme se vydali dál směrem na Portášky, kde se nachází herní krajina Pecka. Zde se děti vyřádily a zároveň seznámily se zákonitostmi potravního řetězce v přírodě. Výstup zpět na Rýchorskou boudu nás unavil, že jsme si večer s radostí zahráli turnaj v pexesu a fandili hokeji.

Poslední den jsme byli u Rýchorské studánky a na vyhlídce Maxovka.

Věřím, že se žákům pobyt na Rýchorské boudě líbil a za rok se vrátíme na ni zas.

P. S. I přes nepřízeň počasí jsme ušli asi 40 km wink!!!

Za školu: Mgr. Michaela Farská

Fotogalerii si můžete prohlédnout zde.

Kontaktni informace

Sídlo školy:

Speciální základní škola
Augustina Bartoše
Nábřeží pplk. A. Bunzla 660
542 32 Úpice

IČO 70841144
RED_IZO 600 024 628

Telefon: 499 881 436
Mobil: 724 163 777

Kontaktní e-mail:
zvs.kulhankova@centrum.cz

Datová schránka
ID: 8r5w7nm