Speciální základní škola Augustina Bartoše

Úvod Úvod / Všechny novinky / Škola / Den řemesel

Den řemesel

21.02.2019 | Michaela Farská

Dne 21. 2. 2019 se na SŠ a ZŠ Nové Město nad Metují konal „Den řemesel“ a opět se ho zúčastnili vycházející žáci školy, kteří mají zájem o některý z nabízených oborů nebo ještě nejsou rozhodnuti a chtěli si učební obor vyzkoušet. Jednotlivé obory byly připraveny na zařízeních školy – Králíček, Hradčany, Merkur i ve škole v Opočně. Všichni žáci měli také připravené i malé občerstvení.

Akce byla velmi pěkně připravena. Žákům se věnovali nejen učitelé, ale i studenti, kteří již obor nějakou dobu studují. Budoucí KUCHAŘKA Tereza Vacková si vyzkoušela práci v kuchyni. Nejdříve byla proškolena o bezpečnosti při práci a v dodržování hygienických pravidel. Pak se pustila s ostatními do přípravy tvarohových buchet a palačinek, které si pak také mohla sníst. Kromě toho dostala ještě navíc výslužku od cukrářů, a to vynikající minizákusky. David Nohejl, který má zájem o obor AUTOOPRAVÁŘ, si v dobře vybavené dílně v Opočně vyzkoušel přezouvání kol u auta, výměnu svíček u motoru.  I on byl nejprve důsledně poučen o bezpečnosti a hygieně při práci. Žákyně speciálních tříd Eva Petirová se zajímala o obor „RODINNÁ VÝCHOVA“. Na Hradčanech se ji ujala paní učitelka a dvě studentky 3. ročníku. Po proškolení o bezpečnosti a hygieně se nejprve pustila do žehlení utěrek, poté měnila povlečení na posteli, kterou zároveň i ustlala. Poté si zkusila ušít textilního ptáčka. Své konání zakončila pečením a zdobením vaflí, které si nakonec mohla sníst.

Všem žákům (i doprovodu) naší školy se akce moc líbila, všichni žáci byli velice šikovní.  Odnesli si nejen hezké zážitky, ale i dárky a pamětní listy.

Zapsala: Mgr. Irena Kopecká

Fotogalegii si můžete prohlédnout zde.

 

Kontaktni informace

Sídlo školy:

Speciální základní škola
Augustina Bartoše
Nábřeží pplk. A. Bunzla 660
542 32 Úpice

IČO 70841144
RED_IZO 600 024 628

Telefon: 499 881 436
Mobil: 724 163 777

Kontaktní e-mail:
zvs.kulhankova@centrum.cz

Datová schránka
ID: 8r5w7nm