Speciální základní škola Augustina Bartoše

Úvod Úvod / Všechny novinky / Škola / DEN ŘEMESEL

DEN ŘEMESEL

25.10.2017 | Veronika Tichá

Dne 18. října 2017 se na SŠ a ZŠ Nové Město nad Metují konal „Den řemesel“. Zúčastnili se ho vycházející žáci školy, kteří mají zájem o některý z nabízených oborů nebo ještě nejsou rozhodnuti a chtěli si učební obor vyzkoušet. Jednotlivé obory byly připraveny na zařízeních školy – Králíček, Hradčany, Merkur i ve škole v Opočně.

Akce byla velmi pěkně připravena. Kromě učitelů se našim žákům věnovali i studenti, kteří již obor nějakou dobu studují. Budoucí KUCHAŘI si vyzkoušeli práci v kuchyni. Nejdříve byli proškoleni o bezpečnosti při práci a v dodržování hygienických pravidel. Pak se pustili do přípravy bramboráků a palačinek. Mohli se ptát na to, co je zajímalo a také si sníst hotová jídla. Ti, kteří mají zájem o obor TRUHLÁŘ, si ve velmi dobře vybavené dílně v Opočně vyrobili krásné kuchyňské prkénko. I tito žáci byli velmi důsledně poučeni o bezpečnosti a hygieně při práci. Děvčata, která zajímá obor „ŠIČKA“, se po poučení o BOZP pustila do výroby textilního medvídka a na závěr si ušila i srdíčko…

Žáci speciálních tříd se zajímali o obor „RODINNÁ VÝCHOVA“. Na Hradčanech se jich ujaly zkušené učitelky a dva studenti 2. ročníku. Po proškolení o bezpečnosti a hygieně se pustili do výroby podzimního svícnu, zkusili si žehlit rovné prádlo a krásně dokončili a ozdobili malý dort. Ten si nakonec mohli také sníst.

Všichni žáci měli připravené i občerstvení a moc ocenili, že si o přestávce mohli popovídat i se svými bývalými spolužáky, kteří jsou v současné době studenty této školy.

Všem žákům (i doprovodu) naší školy se akce moc líbila. Odnesli si nejen hezké zážitky, ale i dárky a pamětní listy.

Kontaktni informace

Sídlo školy:

Speciální základní škola
Augustina Bartoše
Nábřeží pplk. A. Bunzla 660
542 32 Úpice

IČO 70841144
RED_IZO 600 024 628

Telefon: 499 881 436
Mobil: 724 163 777

Kontaktní e-mail:
zvs.kulhankova@centrum.cz

Datová schránka
ID: 8r5w7nm